Czym jest Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR)?

Społeczna odpowiedzialność biznesu, w skrócie CSR ( Corporate Social Responsibility) to ideologiczna wizja prowadzenia biznesu przed przedsiębiorstwa, z uwzględnieniem interesu społecznego i troski o środowisko. Działania społecznie odpowiedzialne z założenia podejmowane są dobrowolnie i mają na celu poprawę jakości życia ludzi zaangażowanych bezpośrednio, jak i pośrednio w funkcjonowanie firmy. Do takich działań zalicza się m.in. zrównoważony rozwój firmy w oparciu o poszanowanie praw człowieka, rozwój zawodowy i osobisty pracowników, system motywacyjny i szkoleniowy dla zatrudnianych osób, a także szeroko pojętą ochronę środowiska, uwzględniającą chociażby optymalizację procesu zarządzania odpadami: odzysk i recykling materiałów, zmniejszenie zużycia wody i emisji dwutlenku węgla, jak również wkład w lokalną gospodarkę.

Powołując się na to, co stanowi Komisja Europejska , CSR można określić jako „koncepcję dobrowolnego uwzględniania przez firmę aspektów społecznych i ekologicznych podczas prowadzenia działań komercyjnych oraz w kontaktach z otoczeniem (Green Paper. Promoting The European framework for the Corporate Social Responsibility, European Commision). Z kolei Światowa Rada Biznesu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju przez CSR rozumie „zobowiązanie biznesu mające na celu zrównoważony rozwój ekonomiczny, zmierzający do poprawy warunków i jakości życia, dzięki współpracy zatrudnionych i ich rodzin, lokalnych społeczności oraz całego społeczeństwa” (World Business Council for Sustainable Development). Forum Odpowiedzialnego Biznesu, polska platforma internetowa, której działania aktywizują się wokół rozpowszechnianie idei i złożeń odpowiedzialnego biznesu, stanowiąca miejsce wymiany informacji o CSR, proponuje następującą definicję: „Odpowiedzialny biznes to dobrowolna strategia uwzględniająca społeczne, etyczne i ekologiczne aspekty w działalności gospodarczej oraz w kontaktach z interesariuszami (m.in. z pracownikami, z klientami, akcjonariuszami, dostawcami, społecznością lokalną). To wkład biznesu w realizację polityki zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz taki sposób prowadzenia firmy, w którym celem priorytetowym jest osiągnięcie równowagi między jej efektywnością i dochodowością a interesem społecznym”.

Dr Bolesław Rok, który wystąpił podczas gali ogłoszenia zwycięzców Rankingu Odpowiedzialnych Firm w 2012 roku, słusznie stwierdził, że dla firmy najważniejsze powinno być „rozumienie długoterminowych wyzwań, dostrzeganie konsekwencji ekonomicznych, społecznych i ekologicznych, oraz równoważenie sprzecznych interesów przez partycypację” (Marcin Grzybek, Forum Odpowiedzialnego Biznesu)

CSR w firmie Enveloper

Enveloper od początku istnienia działalności stara się dbać o swoich pracowników, zapewniając im jak najlepsze warunki do pracy i rozwoju. Wspieramy nasz zespół zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym, czego przykładem jest chociażby dofinansowywanie sportowych pasji dzieci naszych pracowników.

Enveloper Charytatywnie

Cały czas staramy się dzielić naszymi sukcesami. Nie wyobrażamy sobie by nie wspierać tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Stąd poniższe podziękowanie. Pamiętajcie, to nie przechwałki, to zachęta dla Was.

Wspieramy
Was również zachęcamy

Poniższy dyplom nie służy chwaleniu się. Pragniemy Was zachęcić do pomagania. Tak niewiele trzeba aby zrobić tak wiele. W myśl CSR – Społecznej odpowiedzialności biznesu, naszą firmę budujemy pełni altruizmu do czego gorąco zachęcamy wszystkich. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z działaniami Fundacji oraz wsparcia: www.mar-kot.org

Sierpień/Wrzesień 2017 miesiące rozwoju – Szkolenia w Enveloper

W sierpniu i wrześniu nasi pracownicy brali udział w Programie Wzrostu Sprzedaży organizowanym przez Strzyżewski Consulting+33.Program Wzrostu Sprzedaży nastawiony jest na 4 kluczowe obszary związanie z zarządzaniem firmą i wynikiem sprzedaży.

  • Filar 1: motywacja do działania
  • Filar 2: zdrowie organizacji
  • Filar 3: komunikacja wewnętrzna
  • Filar 4: wzrost sprzedaży

Pracowaliśmy i ćwiczyliśmy umiejętności sprzedażowe w oparciu o budowanie szczerych relacji z klientami i umiejętności słuchania, tak by rozwiązania i usługi były dopasowane do realnych potrzeb klienta.

Piotr Strzyżewski – dyrektor i trener sprzedaży, projekt manager i doradca biznesowy. Realizował projekty po stronie agencji reklamowych i consultingowych oraz w Grupie Santander. Uczestniczył w międzynarodowych projektach min. w Brazylii, Hiszpanii i Turcji. Wdrażał strategie rozwoju produktów i sprzedaży, osiągał wysokie wyniki i marże, zarządzał wynikiem sprzedaży ponad 150 mln zł rocznie. Opracowywał projekty promocyjne i marketingowe po stronie agencji reklamowych i consultingowych z nastawieniem na Internet i Mobile dla kluczowych klientów jak Nivea Beiersdorf, Hochland, Kompania Piwowarska, Allegro, Radio Zet. Obecnie doradza firmom w zarządzaniu operacyjnym i przy wzroście biznesu. Opracował program Strategia Wzrostu Biznesu +33% dla kadry zarządzającej i zespołów handlowych oraz Program Wzrostu Wartości Biznesu.

Więcej na www.piotrstrzyzewski.com

10-lecie Enveloper – Wyjazd Integracyjny – 20-21.05.2016

W dniach 20-21.05.2016 roku, świętowaliśmy 10-lecie działalności naszej firmy. Zabaw integracyjnych było mnóstwo, a rywalizacja towarzyszyła nam do ogłoszenia wyników. Mimo, że pogoda starała się lekko pokrzyżować plany wszyscy dzielnie zmagali się podczas różnego rodzaju konkurencji. Wieczór upłynął pod znakiem wspólnego śpiewania przy ognisku (pozdrowienia dla Aleksandy :)) oraz wyśmienitego poczęstunku. Poniżej przedstawiamy serię fotografii przedstawiającą jak bawi się Enveloper.

Grapplethon – impreza charytatywna – 03-10-2015

W sobotę 03.10.2015 miała miejsce pierwsza edycja Grapplethon, która zgromadziła fanów brazylijskiego jiu-jitsu oraz MMA. Event odbył się w hali klubu Gameness Team Poznań, w której zjawiło się ponad dziewięćdziesięciu zawodników. Pomijając rywalizację, imprezie towarzyszył znacznie ważniejszy cel – pomoc jednemu z poznańskich domów dziecka. W związku z tym nie mogło tam zabraknąć Envelopera, tym bardziej, że jeden z naszych pracowników jest czynnym zawodnikiem. Jest nam ogromnie miło, że mogliśmy przyłączyć się do tej nowatorskiej, charytatywnej akcji.

Impreza integracyjna Enveloper – 11-09-2015

Cyklicznie staramy się organizować dla pracowników atrakcyjne spotkania integracyjne, dzięki którym poza murami firmy, możliwe jest nawiązanie bliższych znajomości. Tym razem ekipa Enveloper spotkała się w parku linowym, gdzie każdy mógł zmierzyć się z nietuzinkowymi przeszkodami znajdującymi się na różnych wysokościach. Po wysiłku linowym przeszedł czas na odpoczynek przy grillu. Jak wiadomo, na przyjemnościach czas szybko mija, dlatego pracownicy już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania 🙂

Zapraszamy do wspierania

Od Kilku lat aktywnie włączamy się w działalność charytatywną. Jedną z Fundacji jakie wspieramy jest Fundacja Tarkowskich Herbu Klamry. Zajmuje się ona wspieraniem najuboższych. Serdecznie zachęcamy do wspierania akcji, z której środki przeznaczone będą na zabawki i pomoce dydaktyczne dla najuboższych dzieci.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)

Karta sklepowa

Zamknij
Scroll To Top