61 628 05 38 office@enveloper.pl

W dzisiejszych czasach niemal każdy przedsiębiorca ma przy sobie kilka eleganckich, przyciągających wzrok wizytówek. Drukowanie wizytówek to kwestia, o której myśli się już na etapie rejestrowania firmy – to właśnie one mają zwiększyć rozpoznawalność marki i zachęcić do współpracy potencjalnych klientów.Na co więc warto zwrócić uwagę podczas projektowania własnej wizytówki?

druk wizytówek poznań

Wizytówka idealna – czyli jaka?

Inna niż wszystkie, przyciągająca wzrok i czytelna. To chyba najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać zanim zaczniemy drukować i rozdawać wizytówki. Aby przyniosły oczekiwany efekt nie należy więc wybierać projektu na chybił trafił tylko przeanalizować kilka kwestii.

Papier

Zanim zlecimy danej firmie druk wizytówek należy dokładnie przemyśleć kilka kwestii. Zacznijmy od rodzaju papieru – warto zdecydować się na ten o większej gramaturze, na przykład na papier kredowy o gramaturze 350 g/m2. Wizytówka wydrukowana na porządnym, grubszym i sztywnym papierze wywrze lepsze wrażenie niż ta wykonana na cienkim i kiepskiej jakości. Będzie też trwalsza i bardziej odporna na przedarcia.

Tekst

Treść, którą zdecydujemy się umieścić na wizytówce na ogromne znaczenie. Wizytówka musi być miła dla oka – nieczytelna czcionka, brak światła czy niejasne informacje mogą nas szybko zdyskwalifikować. Warto więc zdecydować się na prosty font i dokładnie przemyśleć, jakie informacje powinny się na niejznaleźć.

Znaczenie ma też jakość zastosowanych tuszów. Powinny być dobrej jakości, nie mogą blakną czy ścierać się.

Kolorystyka

Kolorystyka wizytówki może zachęcić potencjalnego klienta do zapoznania się z ofertą firmy lub przeciwnie, całkowicie go odstraszyć. Należy więc dokładnie przemyśleć różne kombinacje kolorystyczne, ale należy pamiętać, o tym, że zbyt wiele odcieni może wprowadzić haos.

Styl

Styl, w jakim wykonana jest wizytówka musi być spójny ze specyfiką, którą się zajmujemy. Jeśli sprzedajemy drogie, ekskluzywne artykułu wizytówka powinna kojarzyć się z luksusem, w przypadku, gdy kierujemy ofertę do ludzi średnio zamożnych złocenia i różnego typu uszlachetnienia nie są konieczne.

Zanim więc zdecydujemy się na druk sporej liczby wizytówek warto przeanalizować kilka kwestii, a jeśli nie czujemy się specjalistami w tej dziedzinie zlecić to fachowcom, którzy z pewnością znajdą optymalne rozwiązanie.