61 628 05 38 office@enveloper.pl

Zwykle zadaniem koperty jest zabezpieczenie przesyłki, aby bez uszkodzeń dotarła do adresata. Jednak w niektórych przypadkach posiada ona również inne funkcje, wśród których są zadania marketingowe. W takich przypadkach niezbędne okazują się specjalne koperty z nadrukami. Co powinno się znaleźć na kopercie firmowej? Czy drukowanie kopert to usługa skierowana tylko do firm?

 

Koperty z nadrukiem firmowym i nie tylko

koperty z nadrukiem firmowym

Z pewnością z usług drukarni tworzącej niestandardowe koperty korzystają głównie przedsiębiorstwa. Nie sposób sobie wyobrazić, aby szanująca się firma wysyłała oficjalne pisma w nieoznaczonych kopertach. Pozbawienie ich jakichkolwiek grafik, a przede wszystkim logotypu firmy jest niezwykle nieprofesjonalne. Zatem przedsiębiorstwa zamawiają koperty z nadrukiem firmowym zawierające wyraźne, wyeksponowane logo, które ma jednoznacznie wskazywać, kto nadał list. Oznaczenie przesyłki symbolizuje solidność firmy, która dba o swoją rozpoznawalność.

 

Ponadto, często przedsiębiorcy zamieszczają na kopertach dodatkowe nadruki, najczęściej w postaci bardziej szczegółowych informacji o firmie. Po pierwsze sprawia to dobre wrażenie, a po drugie pełni zadanie praktyczne. Wzrasta prawdopodobieństwo, że kontrahent skontaktuje się z daną firmą, jeżeli będzie miał łatwy dostęp do maila i numeru telefonu widniejących na kopercie.

 

1. Kartki okolicznościowe

Poza standardowymi kopertami z nadrukiem firmowym przedsiębiorstwa wykorzystują często również koperty ozdobne. Chodzi o specjalne projekty, niezbędne przy specjalnych okazjach. Mowa tutaj między innymi o okresie świątecznym, w którym przyjęło się wysyłać życzenia do klientów. Koperty ozdobne, zawierające grafiki w tematyce danych świat są wtedy wręcz niezbędne.

2. Koperty ozdobne dla osób indywidualnych

Z pewnością osobom prywatnym nie przydadzą się koperty z nadrukiem firmowym. Jednak koperty ozdobne już jak najbardziej. Warto zamówić je przed świętami, czy też Nowym Rokiem, aby ładnie zapakować kartki świąteczne wysyłane do rodziny i przyjaciół. Warto wykorzystać koperty również przy okazji urodzin, czy imienin bliskich osób.

Decydując się na koperty ozdobne, można wybrać jeden z wielu wzorów oferowanych przez drukarnię, bądź też stworzyć własną grafikę lub napis. Obecnie drukowanie kopert jest niemal nieograniczone, jeśli chodzi o kombinacje graficzne.

Jak tworzy się koperty z nadrukiem?

Istnieje dziś wiele nowoczesnych technik umożliwiających sprawne i szybkie stworzenie nadruku na kopercie. Najczęściej wykorzystywany jest jednak druk offsetowy. Sprawdza się on najlepiej w przypadku dużych nakładów, gdyż znacząco maleją wtedy koszty produkcji. Stąd też z usług drukarni wykorzystujących druk offsetowy najchętniej korzystają firmy dokonujące zamówień kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset kopert z nadrukiem firmowym.