61 628 05 38 office@enveloper.pl

drukowanie wizytówek

Wizytówka, niezmiennie od co najmniej dziesiątek lat, stanowi niezwykle ważne narzędzie marketingowe każdego przedsiębiorcy. Wydawać by się mogło, że w dobie internetu druk wizytówki jest już przeżytkiem, jednak każdy szanujący się przedsiębiorca musi dysponować niewielkimi karteczkami prezentującymi ich osobę i firmę.

Drukowaniem wizytówek zajmują się wyspecjalizowane placówki, wykonujące nadruki na rozmaitych materiałach marketingowych. Należy starannie wybrać drukarnię, gdyż źle wykonana wizytówka przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Wizytówki druk – profesjonalne wykonanie

Jak wspomniano, jeżeli wizytówka ma spełniać swoje zadania, niezwykle ważne jej profesjonalne jej wykonanie. Stąd też warto poświęcić wiele uwagi znalezieniu najlepszej drukarni. Jakie są cechy fachowej działalności placówki wykonującej wizytówki?:

  • wykorzystanie nowoczesnych technik drukarskich
  • wysoka jakość papieru
  • terminowość realizacji zleceń
  • doradztwo w kwestii projektów wizytówek

 

Jakość to kwestia kluczowa

Wysoka rozdzielczość druku na grubym, wytrzymałym papierze to bodaj najważniejsze cechy wizytówki. Dzięki nim  wizytówka sprawia wrażenie solidnej, co ma również wpływ na skojarzenia z przedsiębiorcą, którego reprezentuje. Co więcej, gruba wizytówka z wysokiej jakości nadrukiem jest wytrzymała, i nawet po upływie dłuższego czasu czytelna. Tym samym wzrasta prawdopodobieństwo, że niezdecydowany kontrahent w końcu wykona telefon do firmy.

 

Terminowa i pomocna drukarnia wizytówek

Wykonująca wizytówki drukarnia może zostać określona mianem fachowej, jeżeli terminowo wywiązuje się ze swoich zobowiązań oraz służy pomocą w wyborze odpowiedniego projektu. Przedsiębiorcy, przytłoczeni nadmiarem obowiązków, bardzo cenią sobie kontrahentów, którzy realizują zlecenia na czas, nie generując kolejnych utrudnień w pracy firmy. Natomiast pomoc doradcza jest przydatna z tego prostego względu, że nie każdy przedsiębiorca jest obeznany w kwestii skutecznego marketingu.

 

Ceny wizytówek

Oczywiście żadna firm nie chce przepłacać za materiały marketingowe, do których należy zaliczyć również wizytówki. Druk tych akurat materiałów nie należy jednak do najdroższych, zwłaszcza jeśli zamawiane są w dużym nakładzie. Rzecz w tym, iż drukarnia przeważnie korzysta z druku offsetowego, którego koszty znacząco spadają przy większej liczbie odbitek.

Niemniej jednak błędnym posunięciem byłby wybór drukarni tylko przez kryterium oferowanej ceny usługi. Jeżeli drukarnia znacząco obniża koszty, może to świadczyć o jej kiepskiej pozycji na rynku, która najczęściej ma swoje konkretne przyczyny. Kluczowa jest zatem ocena jakości świadczonych usług.