61 628 05 38 office@enveloper.pl

Na rynku dostępne są zaproszenia ślubne o rożnej wielkości, w bogatej gamie kolorystycznej i w szerokim przedziale cenowym. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas wyboru tego jedynego wzoru? Podpowiadamy!

 Zaproszenia ślubne – jakie wybrać?

Kolorystyka

Zaproszenia ślubne, winietki, etykietki na alkohol, dodatki, dekoracja sali– warto skupić się na tym, by wszystko byłow podobnej kolorystyce. Dzięki temu całość będzie współgrać z sobą,a dopasowane szczegóły będą prezentować się niezwykle elegancko i gustownie.

Jeśli nowożeńcy preferują fantazyjne, kolorowe wzory i takie motywy będą królować na ich weselu idealne będą właśnie takie zaproszenia. Jeśli natomiast para młoda woli delikatne i eleganckie odcienie, zaproszenia w tej kolorystyce będą strzałem w dziesiątkę.

Zanim więc zamówimy zaproszenia przemyślmy, jaki będzie kolor przewodni ślubu i wesela. Czy zdecydujemy się na dekoracje i dodatki w żywych, intensywnych kolorach, czy raczej w delikatnych – taki tok postępowania z pewnością ułatwi wybór zaproszenia.

Styl

Fajnie, jeśli zaproszenie odzwierciedla styl i osobowość pary młodej. Jeśli są to osoby zwariowane i z dużym poczuciemhumoru warto by zdecydowały się na kolorowe, stylizowane zaproszenia.

Co więcej, popularne są również zaproszenia nawiązujące do zawodu, jaki wykonują narzeczeni czy też do ich hobby. Zakupić można na przykład zaproszenia, na których widzimy parę młodą wspinającą się po górach czyteż nowożeńców przy komputerach.

Jeśli natomiast para młoda myśli o czymś skromniejszym i preferuje delikatną kolorystykę dobrym wyborem będą na przykład zaproszenia na papierze eko – minimalistyczne, ale mające wiele wdzięku.

Treść

Należy pamiętać o tym, że zaproszenie ślubne musi być przejrzyste i czytelne. Powinno zawierać wszystkie potrzebne informacje dotyczące daty i miejsca ślubu oraz wesela.

Niewarto też przesadzać z liczbą cytatów, wierszyków czy rymowanek–często mniej znaczy więcej.Zbyt wiele treści sprawia, że zaproszenie jest mniej czytelne i potocznie mówiąc, wszystko się z sobą zlewa.

Dobrze też, gdy zdecydujemy się na jeden styl czcionki. Jeden styl wygląda bardziej elegancko niż kilka.

Cena

Cena zaproszeń jest kwestią całkowicie indywidualną i zależy od preferencji oraz budżetu, którym dysponują narzeczeni. Zaproszenia można zakupić już za złotówkę, ale dostępne są też takie za 5 złotych i droższe. Na wysokość ceny wpływa między innymi jakość papieru, czy tuszów.

To nie koniec można zakupić zaproszenia spersonalizowane lub nie, jeśli para młoda wybierze drugą opcje powinna zarezerwować sobie czas na ich wypisanie. Warto też pamiętać o kopertach, w zależności od preferencji można zakupić je razem z zaproszeniami lub osobno.

 

To chyba najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać! Już teraz wszystkim przyszłym nowożeńcom życzymy wszystkiego, co najlepsze na nowej drodze życia.