Przezorni zadbali o nie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, spóźnialscy właśnie zaczęli rozglądać się za odpowiednim wyborem – kalendarze 2022. Oprowadzimy cię po rodzajach i pomysłach na nietypowe zwykłe-niezwykłe kalendarze. Ten bardzo niepozorny gadżet może stać się centrum zarządzania twojego domu, jednocześnie będąc niezwykłą perłą designu.

 

Klasyczny kalendarz ścienny 2022 i jego różne twarze

Kalendarze ścienne zasługują na szczególną uwagę – ich przeznaczenie oprócz oczywiście użytkowego bezsprzecznie wiedzie do designu przestrzeni, odpowiedniej prezencji oraz stylu. Odpowiednio dobrany będzie odzwierciedlał charaktery domowników i komponował się z decorem wnętrza. Przykładem może być kalendarz jednodzielny 2022 z dużą grafiką, która może być wykonana na zlecenie zamawiającego. W to miejsce można umieścić np. rodzinne zdjęcie lub pejzaż z ostatnich wakacji. Ciekawym rozwiązaniem, które doda domowej przestrzeni osobistego sznytu będzie kalendarz plakatowy jednostronnicowy lub dwunastostronicowy – z każdą stroną odpowiadającą pojedynczemu miesiącowi w roku. Miejsce na grafikę lub zdjęcie obejmuje znaczną część strony, pełniąc tym samym rolę ściennej ozdoby.

Gotowe kalendarze oznaczają jednak godzenie się z narzuconą estetyką i o ile pokrywa się ona z naszym gustem, nie stanowi to problemu. Dla tych jednak, którym zależy, aby przestwór domostwa nie zajmowały przypadkowe przedmioty, niemal każda drukarnia internetowa jest w stanie zaproponować możliwość skrojenia takiego kalendarza na własną miarę. W ten sposób z oklepanego gadżetu można wykonać osobisty podarunek lub artystyczny manifest! Personalizacji podlegają także inne rodzaje kalendarzy ściennych – np. kalendarze trójdzielne. Poznań, choć jest miejscem naszej codziennej pracy, nie jest jedynym, w którym możesz zrealizować swoje zamówienie – gotowe wydruki wyślemy w każde miejsce w Polsce. Dlatego jeżeli masz gotowy projekt kalendarza lub chciałbyś/chciałabyś omówić go z naszym zespołem i powierzyć mu realizację – nie obawiaj się tej lokalizacji: Poznań. Drukarnia z naszym zespołem sprosta każdemu zadaniu.

 

Kalendarze książkowe 2022 – zaplanuj każdy swój dzień

Kalendarze w formie notesów zachęcając do szczegółowego notowania, mogą kojarzyć się z osobami o bardzo napiętym grafiku. Bardzo klasyczny, często obity w skórę lub jej imitację jest elegancki i niepotrzebnie niszowy. Ważne spotkania, konferencje czy wizyty klientów to nie jedyne ich przeznaczenie. Kalendarze książkowe doskonale spiszą się przy organizacji życia codziennego – zrobienie zakupów, wizyta u lekarza, wywiadówka, wizyta u fryzjera, badania, odebranie prania z pralni i wiele innych spraw często wymaga manewrowania terminami i upychania ich w wolne okienka w ciągu dnia. Notes w postaci kalendarza, który zawsze można ze sobą zabrać pozwoli zorganizować ten chaos.

Kalendarze książkowe mogą być także pomocne osobom, które zmagają się z deficytem koncentracji, adhd lub po prostu natłokiem obowiązków. Zaplanować można także jego druk – Poznań, miejsce w którym realizujemy nasze zlecenia widziało już wiele projektów, które wykonywaliśmy zgodnie z konkretnymi wytycznymi klienta. Kalendarz, który będzie dopasowany do potrzeb konkretnej osoby, może być wykorzystany w 100%, a narzędzie, które zaspokoi wszystkie nasze potrzeby może być nieocenione. To także doskonały pomysł na noworoczny prezent, zwłaszcza dla osoby, która wraz postanowieniami noworocznymi stawia na rozwój osobisty.

 

Zupełnie nietypowy kalendarz… adwentowy!

Okres adwentowy dopiero co się skończył, do następnego musimy poczekać niemal rok, jednak już teraz z chęcią posuwamy pomysł na unikatowy kalendarz adwentowy. Choć obecnie kojarzą nam się z tekturowymi pudełkami z czekoladą, tradycyjnie drukowane były w celu odliczania grudniowych dni do największych świąt w roku. Na przestrzeni ostatnich 200 lat, kalendarz adwentowy przybierał różne kształty i formy, ale te wzbudzające najwięcej emocji zwykle wykonywane były według oryginalnego pomysłu projektanta. Kalendarz adwentowy może być niesamowitym, bardzo przemyślanym i uroczym prezentem, dzięki któremu podarujemy bliskiej osobie nie tylko czas i serce, ale również nostalgię i wspomnienia. A w realizacji tychże pomóc może każda drukarnia cyfrowa. Poznań – miasto tradycji oraz siedziba naszej drukarni to doskonałe miejsce na realizację tak unikatowego zlecenia.

Kalendarz adwentowy nie musi wyłącznie pełnić roli pudełka na czekoladki – równie słodkim pomysłem może być kalendarz z odkrywanymi miejscami, za którymi znajdować się będą miłe słowa, które chcemy, aby obdarowana osoba niosła ze sobą w danym dniu. Mogą to być także sentencje lub postanowienia do wykonania czy miejsca do odwiedzenia. Zaprojektowany i wykonany według wytycznych kalendarz adwentowy sprawi, że okres oczekiwania na święta będzie ekscytujący i równie radosny, co samo świętowanie.

 

Gotowe kalendarze 2022 czy projekt indywidualny?

Przyzwyczajeni do nudnych kalendarzy, które często dostajemy za darmo w formie reklamy, zapominamy, że bez większego wkładu finansowego możemy stworzyć fantazyjny kalendarz do naszego domu lub przemyślany i cudowny prezent dla naszych bliskich. W naszym zawodowym doświadczeniu to właśnie indywidualne projekty, choć bywają nierzadko bardziej wymagające przy realizacji, sprawiają najwięcej satysfakcji oraz pozwalają na otwarcie kreatywnej strony naszego zespołu. Miejscem naszej codziennej pracy jest Poznań – drukarnia znajduje się właśnie w tym mieście. Niemniej, realizujemy projekty z całej Polski, służąc doradztwem naszym klientom i zachowując tani druk. Poznań, jest sercem naszego zakładu, jednak zamówiony kalendarz trójdzielny 2022 powędruje w każde miejsce, na którym będzie zależało naszemu klientowi.

Jeżeli kalendarz i planowanie nie pełnią istotnej roli w twoim życiu, a sztukę wolisz twardo odcinać od użytkowości, to indywidualny projekt kalendarza może nie spełniać twoich oczekiwań. Jednak jeżeli lubisz otaczać się przedmiotami, które wyrażają ciebie, korespondują z twoimi pasjami, a w prezentach, którymi obdarowujesz innych cenisz osobiste wykończenie i to, co możesz nimi przekazać – to personalizowany kalendarz będzie idealnym polem do popisu twojej inicjatywy i kreatywności. Tak odmienny: w formie książki/notesu, podkładki na biurko, odrywanych karteczek, plakatu, z magnesami, trójdzielne, jednodzielne, z większymi i mniejszymi polami na notatki… Stwórz swoisty album twoich zdjęć, dziennik podróży, pamiętnik, w którym dzielisz się swoimi myślami i zamknij go w formie kalendarza, który będzie towarzyszył bliskim lub tobie każdego dnia.