Jak mówi popularny slogan – coraz bliżej święta! Choć na biurowych korytarzach, w biznesowej korespondencji czy w materiałach marketingowych jeszcze jej nie dostrzegamy, atmosfera świąt zbliża się niepostrzeżenie. Choć świąteczny nastrój zachęca do większej spontaniczności, w świecie przedsiębiorstw, małych i dużych firm, wymaga niestety dokładnego planowania i wymaga podjęcia działań z odpowiednim wyprzedzeniem. Kartki świąteczne – dla klientów, kontrahentów czy jako materiały promocyjne, aby zdobyć nowych odbiorców. Wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć.

 

Boże Narodzenie – kartki świąteczne dla firm. Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu?

To zdecydowanie jedno z największych świąt w naszym kraju – Boże Narodzenie – z roku na rok konsumenci przeznaczają coraz większe sumy na odpowiednie przygotowanie się do nich, a firmy dostosowując odpowiednio budżety na działania promocyjne. Część branży funkcjonujących na naszym rynku jest silnie uzależniona od sezonowości poszczególnych świąt – specjalnie przygotowywane linie produktów, sezonowe usługi, dostępne tylko w wybranym czasie czy dodatkowe, limitowane serie dołączane do serii regularnych wymagają długotrwałego okresu planowania i realizowania. To dlatego okres bożonarodzeniowy jest zwykle kulminacją – czasem wzmożonej pracy, zwłaszcza marketingowej. Promocyjne materiały świąteczne drukowane w tym okresie wymagają zwykle szybkiej realizacji – są tylko częścią składową większych działań. To nie jest okres, w którym jakakolwiek firma może sobie pozwolić na opóźnienia. Tania drukarnia w Poznaniu lub innym mieście musi zatem oferować sprawną współpracę i kooperację, a szybki druk nie powinien oznaczać braku możliwości personalizacji. To dlatego w naszej drukarni w Poznaniu, wiemy doskonale, że druk kartek świątecznych jest tylko jednym z wielu działań, którym musi podołać twoja w firma w tym niezwykle gorącym okresie. Uważamy, że każda drukarnia dla firm w Poznaniu, w Warszawie, w Kaliszu czy nawet w mniejszej miejscowości, aby móc sprawnie przygotować kartki świąteczne do druku i przeprowadzić proces bez ryzyka niepowodzenia, musi zdawać sobie sprawę ze specyfiki pracy w tym wyjątkowym okresie. Materiały muszą być dobrej jakości, a sama drukarnia nie może spóźniać się z realizacją zleceń. Dlatego poszukując drukarni w Poznaniu lub jakimkolwiek innym miejscu, zwróć uwagę na dotychczasowe doświadczenie drukarza. Zapytaj o realizowane projekty. Dowiedz się, czy kartki świąteczne dla firm z logo lub personalizowane kartki świąteczne nie są dla drukarni problematyczne. Im większe doświadczenie, tym większa szansa, że cały proces pójdzie sprawnie i bez niezapowiedzianych problemów. Zwróć uwagę na to, czy drukarnia dokłada starań, aby zdobyć wszystkie potrzebne informacje, aby zlecenie było zrealizowane z odpowiednią dokładnością. Jeżeli przy procesie zamawiania drukarnia skupia się wyłącznie na liczbie egzemplarzy i pobieżnie pyta o rodzaje uszlachetnień – możliwe jest, że nie ma wystarczającego doświadczenia lub realizuje zbyt dużo zleceń, by przyłożyć odpowiednią wagę do obsługi klienta.

 

Drukarnia Poznań czy drukarnia Warszawa – jak wybrać odpowiednią drukarnię?

Czasami możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że drukarnia w dużym ośrodku miejskim może zagwarantować jednak inną jakość wydruku i usługi niż drukarnia w Poznaniu czy innym, mniejszym mieście. Choć drukarnie znajdujące się w większych miastach mogą zwykle mierzyć się z innym obłożeniem zleceniami, najistotniejsze jednak zawsze będzie realne doświadczenie pracowników, odpowiednia inwestycja w sprzęt drukarski oraz doświadczenie w niestandardowych realizacjach, które pozwoliło na rozwinięcie dodatkowych umiejętności. Drukarnia Poznań czy Warszawa realizująca twoje zlecenie nie da gwarancji dobrej współpracy. Aby przekonać się o umiejętnościach drukarza, zapytaj o możliwość wykonania zlecenia próbnego – będzie to szczególnie ważne, jeżeli twoje kartki z logo firmy mają być personalizowane, kreatywnie wykonane lub korzystają z innych niestandardowych rozwiązań. Poproś o pokazanie wykonanych do tej pory zleceń na rzecz innych firm oraz o to jakie kartki świąteczne firmowe może zaoferować w ramach umiejętności i doświadczenia, którymi dysponuje. Odpowiednie przedstawienie oczekiwań skonfrontowane z doświadczeniem drukarza i jego zespołu projektowego powinno zaowocować bezproblemową współpracą i pełnym zadowoleniem.

 

Kartki świąteczne biznesowe – dla kogo?

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją, by przypomnieć, że kartki świąteczne z firmowym logo sprawdzą się zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i dużych firmach. To nienachalny sposób, dzięki któremu można przypomnieć o swojej marce, zwiększyć zaangażowanie klientów czy stworzyć więź z marką. Ze względu na popularność tego środka promocji, należy jednak pamiętać o unikaniu sztampowych wzorów i pomysłów – źle przygotowana karta świąteczna może czasami przynieść odwrotny skutek. Warto pamiętać także o mniej popularnych świętach i zlecić wydruk kartek drukarni w Poznaniu czy w mieście swojej działalności także z innych okazji: Nowego Roku, Halloween, 11 listopada, Wielkanocy czy choćby np. Dnia Zwierząt, jeżeli działasz np. w branży artykułów dla zwierząt. Kartki świąteczne warto wykorzystywać nieszablonowo i w nawiązaniu do tradycji wysyłania kartek jako pozdrowień – pomoże to wykreować pozytywny wizerunek firmy.

 

Kartki świąteczne dla firm – jakie wybrać?

Jeżeli masz trudności w podjęciu decyzji w wyborze odpowiedniego wzoru, uszlachetnień, kształtu czy personalizacji – zdaj się na doświadczenie drukarza. W naszej drukarni w Poznaniu dysponujemy własnym zespołem projektowym, dzięki któremu nie musisz być zaznajomiony z technikami drukarskimi i wiedzieć, których środków użyć. Skonsultujemy z tobą projekt lub na podstawie twoich wytycznych go stworzymy. Wraz z kartkami świątecznymi nasza drukarnia w Poznaniu jest w stanie zaoferować kompleksowe wykonanie zlecenia wraz z drukiem kopert, w tym także kopert personalizowanych, z nadrukiem, z logo czy okienkiem. Kartki świąteczne można wydrukować składane lub nie, pokryte uszlachetnieniem w postaci lakieru czy folii, przy użyciu niestandardowego papieru np. ekologicznego, z nietypowymi wycięciami, logiem czy wydrukowanym tekstem lub grafiką. W zależności od potrzeb kartka może być wydrukowana na papierze, który umożliwi ręczne podpisanie się na niej lub będzie w całości zadrukowana. Druk może być jedno lub dwustronny. Możliwości są niemal nieograniczone, dlatego szczególnie zachęcamy do konsultacji, abyśmy mogli sprostać w pełni oczekiwaniom naszych klientów.

 

Sprawdź nasz katalog gotowych wzorów i zamów już dziś!