Rollupy są jednymi z bardziej wyjątkowych materiałów POS. Niezależnie od branży, którą reprezentujesz, druk rollupu może okazać się świetnym rozwiązaniem marketingowym. Wbrew pozorom ich zastosowanie na branżowych imprezach czy konferencjach nie jest jedynym, w którym można z nich skorzystać. Doskonale sprawdzą się także jako stałe wyposażenie sklepów czy do akcji marketingowej, która będzie miała na celu zachęcenie klientów do wejścia do sklepu.

 

Czym jest rollup i jakie ma zastosowanie?

Na pewno spotkałeś/aś się z nim nie jeden raz. Przenośny stojak, z rozwijaną kasetą, w której znajduje się baner reklamowy. Rollup wymiary: najpopularniejsze szerokości rollupu to 85 cm i 100 cm, ale możliwe jest też zamówienie szerokości w wymiarze 120 cm, 150 cm lub nawet 200 cm. Oprócz oczywistego zastosowania ich jako rollup reklamowy, można pokusić się o rozstawienie go, zwłaszcza w wersji szerszej, jako tła fotograficznego podczas akcji promocyjnych. Dzięki swojej wytrzymałości możliwe jest jego wielokrotne używanie lub postawienie go w zamkniętej przestrzeni na długi okres. Profesjonalny roll-up, który przygotuje wykwalifikowana drukarnia dla firm zadba o odpowiednie materiały i prezencję, dzięki czemu rollup będzie nie tylko wytrzymały, ale będzie także niósł odpowiedni przekaz o marce. Innym zastosowaniem rollupu może być także wykorzystanie prezentacyjne, także w środowisku poza biznesowym: do przedstawiania prezentacji, wykresów czy danych na konferencjach naukowych czy spotkaniach inwestycyjnych. W wyższych modelach możliwa jest wymiana kaset z materiałem reklamowym, dlatego jeżeli wykorzystywanie rollupu weszło ci w krew, może być to ekonomiczniejsze rozwiązanie w perspektywie czasu.

 

Rodzaje rollupów

Najtańsza wersja podstawowa to rollup ekonomiczny, który będzie w stanie przygotować każda tania drukarnia w Poznaniu lub innym mieście. Charakteryzuje się najczęściej swoim jednorazowym użytkiem. Podstawa może być dosyć wiotka, więc lepiej na narażać go na podmuchy wiatru w otwartej przestrzeni. Niemożliwe jest także wymienianie grafik. Doskonale sprawdzi się za to w roli jednorazowej przestrzeni do prezentacji treści np. w trakcie konferencji lub spotkania biznesowego.

Rollup exclusive lub premium wyróżnia się na tle innych swoją elegancją i efektownym wyglądem. Zwykle wykonany jest z bardziej wytrzymałych materiałów, ma szerszą, stabilniejszą podstawę i doskonale sprawdzi się w biznesowej klasie premium, gdzie detale i narzędzia muszą prezentować odpowiedni poziom, który trafi w estetyczną wrażliwość wymagającego klienta. Jest mocny, doskonale sprawdzi się przy długotrwałym i intensywnym użytkowaniu. Często chromowane elementy konstrukcyjne dodają elegancji i doskonale współgrają z kolorystyką i treścią prezentowanego materiału. Drukarnia Poznań lub każda, która oferuje druk rollupów powinna zwrócić uwagę podczas realizacji zlecenia na to, czy klient wymaga wielorazowego użytku z możliwością wymiany grafiki. Wersja exclusive powinna oferować taką możliwość.

Rollup dwustronny z kolei pozwoli na nieszablonowe przedstawienie materiału, może także być ekonomiczniejszym rozwiązaniem. Jest sprawdzonym rozwiązaniem w otwartych przestrzeniach, w których ruch nie jest kierowany i może być wielokierunkowy – niezależnie z której strony nadchodzi potencjalny klient – będzie miał szansę zobaczyć treść rollupu. Dwustronny wydruk można znaleźć zarówno w tańszych, jak i droższych rollupach.

 

Rollaup cena – na jaki koszt się przygotować?

Cena rollupu oczywiście uzależniona jest od jego rodzaju, wykorzystanych materiałów czy techniki zastosowanego druku: druk cyfrowy czy też druk offsetowy. Najtańsze rollupy można znaleźć w cenie do 100 zł, należy jednak liczyć się z dużym kompromisem w jakości zastosowanych rozwiązań. Średnia półka cenowa, oferująca stabilne rozwiązania i efektowność to koszty rzędu kilkuset złotych. Rollup, który kosztuje powyżej 500 zł powinien mieć zastosowane technologie, które dają nie tylko efekt stabilności i wytrzymałości, ale powinien także prezentować klasę premium w swoim designie. Jedną z oznak, którą możemy oczekiwać od klasy premium będą np. chowane nóżki. Pamiętaj, że rodzaj materiału, na którym drukowana będzie grafika, powłoka, efekt połysku lub matu jest kwestią niezwykle istną, od której zależy efekt końcowy jakości wydruku. Drukarnia Poznań, w której pracujemy oferuje odpowiednią obsługę klienta, dzięki której będziemy w stanie doradzić odpowiednie dobranie materiału i techniki druku i wykończeni, dzięki którym uzyskasz satysfakcjonujący efekt.

 

Rollup – zalety

Ogromną zaletą rollupów jako materiałów POS jest ich wszechstronne zastosowanie – możliwość ich przenoszenia, składania, wielokrotnego użytku. Niewielka waga i zwijalne kasety pozwalają przenoszenie ich bez konieczności organizowania specjalnej ekipy lub transportu, dzięki czemu nienarażona jest samodzielność w ich użytku. Odpowiednie kasety lub pokrowce zabezpieczają je także przed ryzykiem uszkodzenia w transporcie. Umożliwiają dostosowanie formy przekazu do okazji, w której będą wykorzystywane. Nieinwazyjnie zapewniają dużą siłę przekazu, zwiększają świadomość marki, mogą wpływać bezpośrednio na decyzje zakupowe klientów. Są niezwykle wygodne i funkcjonalne – przekonaj się o tym w swojej własnej firmie.