Jeden z historyczną przeszłością, drugi zapewni współczesną, cyfrową realizację. Wysoka jakość druku zagwarantowana w obu przypadkach.

Druk offsetowy – jakie są jego dobre strony?

Szeroko dostępny na rynku druk offsetowy oferować będzie każda profesjonalna drukarnia. Gwarantuje on wysoką trwałość druku przy jednoczesnym niskim koszcie, choć dopiero w dużych nakładach. Świetnie sprawdza się on przy wydruku materiałów firmowych takich jak np. wizytówki, bo pozwala także na poddaniu papieru uszlachetnianiu. Także nietypowe zamówienia mogą być realizowane tą metodą – offsetowa technika pozwala na zastosowanie różnorodnych materiałów do zadruku, umożliwiając w ten sposób tworzenie kreatywnych rozwiązań. Znakomicie nadaje się ona do realizacji usług druku plakatów, ulotek czy kalendarzy, nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Maszyna do druku offsetowego

Przykładowa maszyna wykorzystywana do druku offsetowego

Dlaczego oferujemy druk offsetowy?

Pozwala on nam świadczyć najwyższej jakości usługi, a dzięki temu zapewniane przez nas druki, wiernie odwzorowują kolory oraz detale, co jest niezwykle ważne dla zachowania najwyższej jakości materiałów. Dzięki doskonałej znajomości jego wad i zalet jesteśmy jedną z najlepszych drukarni w Poznaniu, która skupia się na indywidualnych potrzebach każdego z naszych klientów i jego zamówień. Wiemy, że tania drukarnia i jakość mogą iść ze sobą w parze.

Wysoka jakość wydruku

Sprawdzanie jakości wydruku z pomocą lupy

Kiedy offset jest gorszym rozwiązaniem?

Niezaprzeczalnie metoda offsetowa oferuje nam liczne zalety. Mimo tego nie zawsze wybór drukarni,

która oferuje druk offsetowy będzie wyborem najlepszym dla klienta i dopasowanym do jego rzeczywistych potrzeb. Drukarnia offsetowa nie będzie idealnym wyborem dla każdego, komu zależy na ekspresowym przygotowaniu wydruków. Wynika to z tego, że w pierwszym etapie niezbędne jest przygotowanie formy drukarskiej – jest to proces długotrwały, dlatego materiały drukowane w mniejszych nakładach mogą okazać się niewspółmiernie drogie. Jeżeli cena gra kluczową rolę, druk cyfrowy może okazać się jednak najlepszym rozwiązaniem. Drukarnia offsetowa również nie zapewni nam możliwości realizacji pełnej personalizacji druku.

A może druk cyfrowy?

Jest to obecnie najczęściej stosowana metoda, która skupia w sobie najważniejsze zalety, na których najbardziej zależy współczesnemu klientowi – taniość i szybkość usług. Kalendarze, plakaty, ulotki drukowane są przy pomocy techniki elektrofotograficznej, co w największym uproszczeniu można nazwać metodą laserową. Profesjonalny wydruk np. ulotek w drukarni cyfrowej to przede wszystkim gwarancja szybkości. Jest to kluczowe, kiedy produkty użytkowe wymagają np. szybkiej akcji promocyjnej. To dlatego ta technika jest szczególnie popularna do wydruku materiałów, które są raczej mniejsze (a więc nie jest najlepsza do wielkoformatowych plakatów) i raczej w niższym nakładzie, jak np. broszury informacyjne, ulotki, małe biuletyny.

Cięcie i składanie broszur

Broszury przygotowane do cięcie, składania i szycia

Drukarnia cyfrowa świetnie sprawdzi się w obsłudze wydarzeń kulturalnych, konferencji czy szkoleń, na których niezbędne będą materiały informacyjno-promocyjne. W Poznaniu jesteśmy jedną z najlepszych drukarni specjalizujących się w druku cyfrowym. Niezaprzeczalną zaletą, którą druk cyfrowy przewyższa druk offsetowy jest możliwość personalizacji nawet jednej sztuki wydruku. Poszczególne produkty możemy promować przy pomocy druku cyfrowego, który pozwoli nam np. na wydrukowanie ulotek z kolejnymi numerami seryjnymi. Realizacja może być przeprowadzona nawet od ręki.

Drukarnia offsetowa pomimo dużej rozpiętości możliwości, które oferuje, nie będzie optymalnym wyborem w każdym projekcie. Druk laserowy pozwala na większą elastyczność praktycznie na każdym etapie realizacji. Co jest również kluczowe, zapewniamy dzięki niemu możliwość szybszego wykonania usług, a drukowanie podlega pełnej personalizacji.

Kartridże z tuszem do druku cyfrowego

Kartridże z tuszem do druku cyfrowego

Drukarnia cyfrowa – kiedy warto rozważyć inne opcje?

Obecnie jakość wydruków cyfrowych i offsetowych jest znacznie zbliżona, wręcz z trudnością przyjdzie nam je odróżnić po efektach, które mamy przed oczami, ale należy zaznaczyć, że w wydrukach cyfrowych znacznie trudniej będzie uzyskać dobrej jakości aplę, czyli jednobarwne tło – dużą powierzchnię pokrytą w jednym kolorze. Oszczędniejsza będzie także dostępna kolorystyka, co przy dużych nakładach narzuci nam nie tylko zwiększone koszty, ale także ograniczy nas designersko. Do wielko nakładowych wydruków to rozwiązanie może okazać się zatem niekorzystne ekonomicznie.

Testowanie druku Densytometrem

Sprawdzanie jakości wydrukowanych kolorów

Jak wybrać odpowiednią drukarnię?

Mnogość firm oferujących drukowanie potrafi być przytłaczająca, a środki reklamowe wymagają niezawodnych usług. W naszej drukarni w Poznaniu udaje nam się utrzymywać balans, dzięki któremu tania drukarnia nie oznacza tanich efektów i kiepskiej obsługi. Wiemy, że koszty promocyjne to zaledwie ułamek kosztów, które ponoszą nasi klienci w ramach zakładania i prowadzenia działalności. Tym, czym się różnimy na tle innych drukarni w Poznaniu to przede wszystkim indywidualne podejście do potrzeb naszych klientów – dobierzemy najlepszą technikę i druk tak, aby osiągnąć optymalny efekt. Uczciwie przedstawiamy zalety i wady wybranej metody, doradzając najlepsze rozwiązanie.