Wybór drukarni, który pozwoli na długotrwałą i satysfakcjonującą współpracę może mieć kluczowe znaczenie dla wydajnej i niezawodnej pracy twojej firmy. Kontraktor, który rozumie specyfikę współpracy z firmami, oferuje nie tylko wykonanie usługi, ale również elastyczność, poradnictwo i wsparcie jest na wagę złota. Umowa o stałą współpracę z drukarnia to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa i stabilności – zleceń, ceny oraz terminów.

 

Druk wizytówek, koperty z nadrukiem i inne gadżety dla firm – kiedy konieczna jest stała współpraca?

Oczywiście każda współpraca z drukarnią, która nosi znamiona sezonowości czy regularności zasługuje na pewne unormowanie jej w ramach podpisania umowy o współpracę. Jeżeli masz już doświadczenia w sporadycznej współpracy z daną drukarnią, z której usług jesteś zadowolony/a, związanie się z nią na stałe może być logicznym następstwem. Jeżeli z usług drukarni korzystasz nieregularnie, ale zależy ci na sprawnej współpracy, nie rywalizowaniu z innymi klientami o czas i zasoby drukarza, a także nieoceniona jest dla ciebie niezawodność oraz możliwość polegania na jakości wykonania zlecenia, stała współpraca powinna zapewnić ci komfort i nieprzerwaną realizację działań biznesowych twojej firmy. W jaki sposób wybrać właściwego zleceniobiorcę? Czy każda tania drukarnia w poznaniu sprosta zadaniom, które stawia się we współpracy biznesowej? Na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na współpracę z pierwszą drukarnią, która zaoferuje ci „szybki druk poznań” warto prześledzić konkurencyjne firmy – każda drukarnia dla firm może różnić się między sobą nie tylko jakością świadczonych usług drukarskich, ale również oferować odmienne doświadczenia we współpracy oraz wsparcie z zakresu obsługi klienta. Warto pamiętać, że gwarantem udanej współpracy jest nie tylko dobra jakość wydruków, ale także, jeżeli nie głównie, bezkonfliktowa realizacja zlecenia oparta o wzajemne rozumienie potrzeb, wytycznych oraz specyfiki pracy zarówno w branży drukarskiej, jak i tej w której specjalizuje się twoja firma. Bez względu na to, czy wpisujesz w wyszukiwarkę „Kalendarze trójdzielne poznań”, „Kalendarze jednodzielne poznań” czy poszukujesz realizacji bardziej skomplikowanych i złożonych zleceń, sprawdź, czy drukarnia ma doświadczenie stałej współpracy z firmami, czy rozumie potrzeby jakimi kieruje się firma, czy potrafi zrozumieć, jakie wymogi stawiasz oraz czy jest w stanie je spełnić.

 

Druk cyfrowy, druk offsetowy – co zyskujesz przy długoterminowej współpracy?

W zależności od zakresu umowy, który zdecydujesz się zakreślić we współpracy z drukarzem, możesz uzyskać przede wszystkim stabilność i bezpieczeństwo – składniki niezbędne do bezproblemowej realizacji, która pozwoli uniknąć niespodziewanych kosztów oraz przestojów. Zabezpieczenie współpracy umową o stałą realizację, pozwala na uzyskanie stabilniejszej oferty cenowej, która zwykle też jest korzystniejsza. Uzyskasz pewność, że twoja realizacja znajdzie miejsce w planie produkcyjnym drukarza, a także będziesz miał wpływ na zaplanowanie terminu oraz prawidłowego planu prac, który ograniczy koszty i zredukuje do zera możliwości nieprzewidzianych opóźnień oraz zrzucenia twojego zlecenia na dalsze miejsce w planie produkcyjnym. Uzyskanie wcześniejszej wyceny oraz omówienia zlecenia pozwala także na szczegółowe omówienie wymagań i oczekiwań, co przekłada się bezpośrednio na sprawną, pozbawioną błędów komunikacyjnych realizację. Stabilność realizacyjna jest szczególnie ważna w okresach sezonowego wzmożenia pracy drukarni np. w okresie świątecznym pierwszeństwo zarezerwowanego czasu może być nieocenione. Kolejną niewątpliwą zaletą jest również dostępność zniżek czy programów lojalnościowych, które zaoferuje ci przy dłuższej współpracy drukarnia poznań, z którą podejmiesz wspólne działania. Możliwość negocjacji cen lub uzyskanie szerszej gamy usług jest również bardziej możliwe przy zawiązaniu stałej współpracy. Dla drukarza relacja biznesowa z klientem, który korzysta z usług drukarni na stałe ma większy priorytet, niż w przypadku klientów jednorazowych, dlatego uzyskanie szerszego zakresu benefitów jest łatwiejsze. Porozmawiaj o swoich potrzebach i przedstaw swoje oczekiwania – elastyczność wzajemnych relacji biznesowych powinna być w czołówce priorytetów drukarza specjalizującego się w obsłudze firm.

 

Red flags, które powinny cię zaniepokoić

Drukarz, który przy regularnej współpracy nie jest w stanie zaoferować pewności realizacji w wyznaczonym terminie powinien wzbudzić niepokój. Właściwa organizacja pracy w drukarni jest warunkiem niezbędnym do prawidłowej współpracy. Niechęć do konsultowania zleceń również nie świadczy najlepiej o jakości proponowanej współpracy – należy pamiętać, że odpowiednie omówienie zlecenia to nie tylko kwestia właściwej obsługi klienta, to przede wszystkim unikanie dodatkowych kosztów lub w najgorszym wypadku nawet niewywiązanie się ze zlecenia w terminie. Opłaty za kontakt lub obsługę klienta mogą również wskazywać na to, że drukarni nie zależy na tym, aby proces realizacji przebiegał zgodnie z wytycznymi klienta, a wyłącznie z założeniami samej drukarni. Sprawdź, czy drukarnia posiada odpowiednie zabezpieczenie w postaci odpowiednich maszyn – jeżeli zgadza się na realizację każdego nakładu, bez względu na jego wielkość, a nie ma to pokrycia w odpowiednim zapleczu, możemy podejrzewać, że drukarnia próbuje chwytać każde możliwe zlecenie, nie licząc siły na zamiary – to czysty przepis na katastrofę realizacyjną.

Zanim zdecydujesz się na współpracę, zapytaj o dotychczasowe doświadczenia w pracy z klientem biznesowym. Zapytaj o priorytety drukarni, o informację niezbędne do sprawnej realizacji. Poproś o przedstawienie realizacji oraz kilku klientów, z którymi będziesz mógł nawiązać kontakt w celu uzyskania referencji. Zapytaj także o stosowaną technologię, zaplecze, liczbę pracowników. Te wszystkie informacje pozwolą ci uzyskać wgląd w realne możliwości drukarza oraz skonfrontują z jego wcześniejszymi zapewnieniami oraz ofertą.