Czasami nie jesteśmy pewni, jaki prezent moglibyśmy sprawić najbliższym. Okazji w roku jest niemało, a pomysły z czasem się kurczą zostawiając nas z nieczułym zestawem niechcianych kosmetyków czy nieinteresującą książką, która nie trafiła w zainteresowania obdarowanego. Jak nadać codziennym przedmiotom nieco kurażu i osobistego sznytu? Czy kalendarz jednodzielny 2022 może być czułym prezentem?

 

Prezenty dla dziadków i babć

Początek roku wita nas okazjami do sprawienia dziadkom i babciom czułych prezentów – Dzień Dziadka i Dzień Babci. Dzieci wystrojone w piękne stroje prezentują swoje występy w szkołach i przedszkolach, wcześniej głowiąc się nad tym, co mogą im podarować. Jeżeli wraz z dzieckiem chciałbyś przygotować coś niebanalnego, zachęć go do stworzenia krótkiej historyjki, być może komiksu, który wydrukowany w formie książeczki zaskoczy na pewno nie jednego dziadka i niejedną babcię. To także świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem. Gotową książeczkę możecie złożyć w formie pliku i wysłać do drukarni, która oferuje szybki i tani druk. Poznań – miejsce naszej działalności – oferuje wiele firm, które mogłyby sprostać takiemu. Pamiętaj, że jeżeli nie masz drukarni w swoim mieście, zawsze możesz złożyć zamówienie online.

Innym pomysłem może być stworzenie wraz z dzieckiem projektu kalendarza np. Kalendarz trójdzielny 2022, którego główka zamiast oklepanej grafiki będzie zawierała grafikę stworzoną przez was wspólnie! Możecie także stworzyć kalendarz z osobnymi kartkami na każdy miesiąc, które będą ozdobione zabawnymi rysunkami, żartami czy wspólnymi zdjęciami. W ten sposób będziecie z dziadkami na co dzień, nawet jeżeli mieszkacie daleko! Jeżeli dziadkowie szczególnie lubią humorystyczne prezenty – zastanówcie się nad stworzeniem zabawnej poduszki. Zdjęcia z waszymi domowymi zwierzętami, wasze głowy z zabawnymi minami, a może jakieś humorystyczne cytaty? Zapytajcie, które drukarnie w waszej okolicy realizują takie zabawne i nietypowe wydruki. Poznań – tu znajdziecie naszą drukarnię, gdzie nie boimy się nawet największych drukarskich wyzwań!

 

Prezent bez okazji dla partnera lub partnerki

Zwykle prezenty dla naszych ukochanych osób nie sprawiają nam większych problemów. Znamy przecież naszych partnerów najlepiej, wiemy jakie mają pasje, czym się ekscytują i czego pragną. Czasami jednak nachodzi nas ochota na to, aby sprawić najbliższemu lub najbliższej mały niezobowiązujący prezent – zupełnie bez powodu. Czasami żartobliwy, czasami czuły, czasami po prostu miły, aby polepszyć im dzień. Coś, co pokaże nasze zaangażowanie. Takim pomysłem może być zaprojektowana własnoręcznie koszulka z nadrukiem, którą przygotuje drukarnia cyfrowa. Poznań może tutaj służyć za przykład – w ramach naszej drukarni możesz zrealizować takie zlecenie z naszym zespołem projektowym, który pomoże ci stworzyć grafikę, jeżeli obawiasz się, że sam/sama temu nie podołasz.

Jeżeli chciałbyś zrobić partnerce zabawny żart, wydrukuj podkładkę pod myszkę z nietypowym nadrukiem i podmień ją na biurku niezauważenie. Innym świetnym pomysłem może być stworzenie naklejek z życzeniami lub zabawnymi cytatami, które będziesz naklejać na przedmioty codziennego użytku – np. lunchbox, kubek, lustro. Jeżeli chcesz jednak zaskoczyć ukochaną lub ukochanego czymś bardziej klasycznym, pomyśl o wydruku na płótnie. Zorganizuj profesjonalną sesję fotograficzną, być może plenerze, być może w studio. A efekt umieść na płótnie dzięki drukarni takiej jak nasza – drukarni z Poznania. Innym pomysłem może być stworzenie foto książki upamiętniającej ważne dla was wydarzenie. Świetny będzie też komiks lub opowiadanie stworzone własnoręcznie.

 

Prezenty dla dzieci i rodziców

Które dzieci nie lubią własnego pamiętnika lub dzienniczka. Miejsca do zapisywania własnych myśli lub księgi przeznaczonej do wpisów kolegów i koleżanek? Możesz podarować dziecku notes, który będzie zupełnie wyjątkowy, zaprojektowany wyłącznie dla niego, niepowtarzalny. Będzie stanowił cudowną pamiątkę na całe życie. Innym pomysłem może być stworzenie albumu, który będzie uzupełniany przez osiemnaście lat dziecka i wypełniany będzie nie tylko zdjęciami. Dedykowany album, w którym umieścić opaskę ze szpitala, pierwszą laurkę, zdjęcie z pierwszego dnia szkoły, listy, kartki z życzeniami od bliskich, skrawki liścików lub nawet zabawną uwagę z dzienniczka. Scrapbook ze wspomnieniami z dzieciństwa. Wymagać to będzie wykorzystania nietypowych technik i kreatywności, aby stworzyć tak wyjątkowy druk. Poznań – tutaj znajduje się nasza siedziba, więc jeżeli masz taki nietypowy pomysł, odwiedź nas i nadaj mu realnych kształtów wraz z nami.

Rodziców można obdarować przepięknymi kalendarzami stworzonymi specjalnie dla nich. Przykładem mogą być kalendarze jednodzielne spiralowane, które będą posiadały dedykowaną grafikę na każdy miesiąc układającą się w dwunastomiesięczną historię. To bardzo kreatywny pomysł i pokazujący oddanie i zaangażowanie. Kalendarze trójdzielne z rodzinnym zdjęciem na główce mogą być słodkim przypomnieniem, że wam na nich zależy.

Współpraca z drukarnią taka jak nasza – cyfrową drukarnią z Poznania lub innego miasta – pomoże ci wykreować niezapomniany prezent, o którym wszyscy będą mówić przez długi czas. Wykaż się pomysłem i chęcią, a resztę zrobimy za ciebie.