Choć do świąt pozostała jeszcze chwila, organizacja świątecznych spotkań firmowych, zwłaszcza, jeżeli w grę wchodzą również prezenty dla pracowników, wymaga odpowiedniego przygotowania na długo przed tym, jak rozkręci się na dobre gorący okres bożonarodzeniowy. Już teraz zaplanuj, jakie gadżety na święta będą odpowiednie oraz zadbaj o odpowiednią ich prezencję i opakowania. Daj sobie odpowiednio duży czas na organizację i realizację.

 

Świąteczne prezenty dla pracowników – prezenty personalizowane

Personalizowane czy jednakowe? Wbrew pozorom to może być niełatwy wybór obarczony dużym ryzykiem porażki, jeżeli odpowiednio nie wyczuje się atmosfery w swoim zespole. Jeżeli zespół jest mały, znasz każdego osobiście i chciałbyś przygotować podarunki od serca – to może być bardzo ważny gest, który docenią ludzie dla ciebie pracujący. To także ryzykowne, bo może wywołać uczucie niedocenienia, jeżeli różnice między prezentami będą zbyt widoczne. Jeżeli zespół na co dzień nie jest silnie ze sobą zgrany, personalizowane prezenty mogą wywołać uczucia wyobcowania lub faworyzowania. Łatwiej też o faux pas, które może wywołać niezręczną sytuację. Jeżeli obawiasz się, którejś z tych porażek, chcesz uniknąć niepotrzebnych pomyłek, ale chciałbyś również zachować personalny charakter upominków – być może rozwiązaniem będą nie do końca poważne prezenty? Oczywiście, jeżeli twój zespół dobrze czuje się z zabawnymi prezentami, a żarty nie będą przeprowadzone kosztem któregokolwiek z nich. Humorystyczne upominki, o ile niewinne i niewymierzone w nikogo mogą doskonale oddać atmosferę świąt i wprowadzić przyjemny nastrój.

 

Świąteczne prezenty dla pracowników – Money, money, money

Kto by się nie cieszył ze świątecznej premii? I tu wbrew pozorom odpowiedź wcale nie jest oczywista. Premia świąteczna wcale nie musi wszystkich ucieszyć – jeżeli twoja firma organizuje system dodatków do wypłat, warto przemyśleć dokładnie budżet i ich wysokość. Symboliczna premia może wywołać tylko rozgoryczenie, zwłaszcza po roku pracy w okresie pandemicznym, który był ciężki dla każdego z nas. Jeżeli premia będzie jednakowa dla wszystkich, pracownicy z wyższym stażem pracy lub na wyższych stanowiskach mogą poczuć się niedocenieni, dlatego warto rozważyć odpowiednią kompensację dla różnych szczebli, co jednak nie może oznaczać niedoceniania pracowników najmłodszych lub na niższych stanowiskach. Do premii finansowej można również dodać przygotowane wcześniej gadżety firmowe. Odzież firmowa, czyli np. koszulki firmowe z przygotowanym nadrukiem mogą być doskonałym uzupełnieniem bonusu świątecznego. Zadbaj jednak o to, aby gadżety były przemyślane i przydatne – nie ma nic gorszego niż gadżet niskiej jakości, który do niczego nie będzie przydatny. To jak podchodzisz do prezentów świątecznych może być uznane za odzwierciedlenie tego, w jaki sposób traktujesz swoich pracowników.

 

Jednakowe paczki prezentowe – gadżety firmowe

Jeżeli planujesz przygotować paczki wypełnione takimi gadżetami jak, długopis z logo firmy, notatniki z hasłem marketingowym, ubrania firmowe z logo i pendrive – to musisz wiedzieć, że to najgorszy z możliwych pomysłów. Pracownik, który w ramach uznania dostaje paczkę gadżetów marketingowych, może słusznie poczuć się niedoceniony i zlekceważony. Czy to oznacza, że gadżety są zawsze złym pomysłem? Oczywiście, że nie! Gadżety mogą być świetnym prezentem, zwłaszcza, jeżeli są nietypowe i niebagatelne, ale nie mogą być jedynym prezentem. Doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie koszyka prezentowego czy jako dodatek do premii gotówkowej. Część gadżetów może wykonać drukarnia dla firm, która obsługuje twoje zlecenia na co dzień. Możesz dodatkowo przedyskutować projekt z zespołem graficznym, z którego korzysta twoja tania drukarnia w Poznaniu i zmodyfikować standardowe projekty gadżetów o bardziej personalny i świąteczny wyraz. Jeżeli gadżetów będzie dużo, najbardziej korzystny będzie druk offsetowy, jeżeli jednak nakład będzie mniejszy – polecamy druk cyfrowy. Nasza drukarnia w Poznaniu ma duże doświadczenie w tworzeniu niestandardowych rozwiązań, dlatego chętnie skonsultujemy twój pomysł tak, abyś mógł uzyskać jak najlepszy efekt. Pamiętaj, że gadżety firmowe dla pracowników, o ile zaprojektowane będą w taki sposób, że będą pomysłowe, estetyczne, nietuzinkowe a pracownicy sami chętnie będą z nich korzystali, nie będą stanowiły tylko dobrego prezentu świątecznego dla pracownika, ale również doskonałą reklamę.

Nie zapomnij o odpowiednim opakowaniu na prezent dla pracownika

Opakowanie również nie jest bez znaczenia. Nasz drukarnia Poznań ma wieloletnie doświadczenie. Realizowaliśmy projekty firmowe, zlecenia prywatne, standardowe projekty, jak i pomysłowe zlecenia, które były efektem kreatywnej pracy naszych klientów i naszego zespołu. Dlatego skorzystaj z rady zespołu naszej drukarni w Poznaniu i zadbaj również o nieszablonowe opakowanie prezentów. Personalizowane torebki z logo, być może z jakimś kreatywnym otwarciem, winietki drukowane dwustronnie lub własny pomysł sprawi, że prezent zostanie odebrany przez pracowników lepiej. Całą uwagę, którą włożysz w przygotowanie prezentu warto podkreślić odpowiednim zapakowaniem. Eleganckie opakowanie może nawet zwiększyć zadowolenie z samego prezentu. Gadżety firmowe również można umieścić w pomysłowych, eleganckich opakowaniach i nadać im w ten sposób szyku.

Prezenty firmowe to uroczy i doceniony sposób na zacieśnienie więzi, danie wyrazu szacunku i zadowolenia z pracy pracowników, a także sposób na okazanie szacunku. Przemyślane, dobrane do zespołu i odpowiednio opakowane zwiększą zadowolenie z pracy w twojej firmie. Jeżeli masz problem z dobraniem odpowiednich gadżetów, skontaktuj się z naszą drukarnią w Poznaniu – pomożemy ci dobrać rozwiązania odpowiednie do twoich potrzeb.

Świąteczne prezenty dla pracowników